Search
 

Akupunktura W Rwie Kulszowej

Rwa kulszowa a akupunktura

Ogromna liczba populacji cierpi z powodu rwy kulszowej. Wiele osób szuka ulgi w różnych dostępnych metodach leczenia by ulżyć sobie w bólu.

Czy kiedykolwiek myślałeś, że umieszczenie kilku igieł  w ciele może wykonać całą pracę? Tak, to absolutnie możliwe. Akupunktura łagodzi intensywny ból nerwu kulszowego. Wspomaga regenerację włókien nerwowych, ruchowych i neuronów czuciowych. Pomaga także skrócić czas regeneracji po uszkodzeniu nerwu.

Wdrożenie techniki ogrzewania moksą jest również bardzo korzystne a indywidualne badania wykazały większą skuteczność niż podstawowe zabiegi akupunktury. Umieszczenie cienkich igieł w określonych miejscach i punktach rozluźnia mięśnie, usprawnia transport krwi w zablokowanych obszarach.

Ilość zabiegów jest indywidualna. Uzależniona od stopnia zaawansowania schorzenia.

Akupunktura w przypadku bólu kulszowego jest idealnym zabiegiem, który może przynieść długotrwałe efekty

Nie musisz przyjmować leków przez dłuższy czas, aby nie czuć bólu. Wystarczy seria zabiegów, aby uzyskać długoterminowe efekty.

W ostrych przypadkach bólu nerwu kulszowego możesz poczuć się komfortowo po 3-4 zabiegach. Jeśli cierpisz na ból kulszowy od dłuższego czasu i masz przewlekły problem może to potrwać od 7-12 zabiegów, które odbywają się 2 lub 3 razy w tygodniu i trwają ok.godzinę.

Ilość zależy od okoliczności ciała, takich jak zwężenie, przepuklina kręgu lędźwiowego itp.

Dzięki zwiększonemu przepływowi krwi i odblokowaniu kanałów energetycznych ból nerwu kulszowego z pewnością ustąpi i nie powróci, jak w ogólnych przypadkach regularnych leków i terapii.

Staraj się nie przegapić żadnej sesji terapii, ponieważ może to zakłócić jej kontynuację i wpłynąć na skuteczność leczenia.

Jest wiele badań naukowych potwierdzających skuteczność zabiegów akupunktury w rwie kulszowej:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19514189
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26425130
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29949712
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29071947

Masz więcej pytań?

Nie wiesz jaki zabig wybrać?