Search
 

Masaż GuaSha

Masaż GuaSha

Masaż GuaSha polega na pocieraniu skóry za pomocą płytki z rogu bawolego, jadeitu lub drewnianej szpatułki na skutek czego pojawia się zaczerwienienia lub siniaki, które znikają po kilku dniach.

Masaż Gua Sha ma odżywić, usprawnić krążenie krwi i limfy w organizmie oraz usunąć z niego toksyczne związki.

W medycynie chińskiej uznawany jest za zabieg leczniczy, który:

  • ? redukuje stres,
  • ? poprawia ukrwienie,
  • ? rozluźnia mięśnie,
  • ? dotlenia organizm,
  • ? pobudza krążenie krwi,
  • ? łagodzi objawy przeziębienia i grypy,
  • ? usuwa bóle szyi, ramion, pleców i mięśni.
Masaż GuaSha

W trakcie zabiegu osoby wrażliwe mogą odczuwać lekki dyskomfort, są to jednak naturalne reakcje nie świadczące o błędach popełnianych przez masażystę.

Z reguły jednak masaż nie jest odczuwany przez pacjenta jako nieprzyjemny, przeciwnie – powoduje przyjemne uczucie rozgrzania i rozluźnienia. Gua Sha to zabieg polegający na intensywnej stymulacji, a ta wiąże się z podrażnieniem masowanych obszarów w części podskórnej. Masaż Gua Sha powoduje także mocne zaróżowienie skóry i powstanie wybroczyn podobnych do tych powstających przy stawianiu baniek. W trakcie masażu nie pojawia się natomiast krew, ponieważ przyrządy, którymi wykonuje się zabieg, posiadają zaokrąglone brzegi, które nie stwarzają ryzyka przecięcia skóry. Pozytywne efekty masażu Gua Sha pojawiają się zwykle następnego lub po kilku dniach, kiedy pobudzony do działania, ale już zregenerowany organizm sam przystąpi do zwalczania występujących dolegliwości.

Gua Sha to stymulacja układu nerwowego, wzmacnianie odporności i pobudzenie oczyszczania przez silne ukrwienie także bolesnych miejsc.

Masaż GuaSha

Przeciwwskazania

Należy pamiętać, że Gua Sha to masaż leczniczy, a nie relaksacyjny czy rutynowy zabieg wzmacniający organizm. Powinno się go stosować w przypadku występowania określonych bólów, napięć, dolegliwości i infekcji.

Istnieje również szereg przypadków, w których nie powinno się wykonywać zabiegów Gua Sha. Są to przede wszystkim:
⛔️ ciąża,
⛔️ menstruacja,
⛔️ skłonność do silnych krwawień,
⛔️ przebyte zapalenie zakrzepowe,
⛔️ przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
⛔️ obecność na skórze ran, zapaleń, krwiaków, owrzodzeń czy zaczerwienień po opalaniu.

Pamiętając o tych wskazaniach możemy być pewni, że masaż Gua Sha będzie bezpiecznym zabiegiem. Pamiętajmy jednocześnie, że ból wywołany zabiegiem jest krótkotrwały, a pacjenci, dla których nie okazał się on przeszkodą, chwalą sobie całą terapię i rezultaty jakie ona przynosi.

Masaż GuaSha

Masz więcej pytań?

Chcesz bym pomogła wybrać Ci odpowiedni zabieg?